مراحل نشستن کودک

مراحل نشستن کودک


شما باید بدانید چگونه به کودک خود کمک کنید تا بتواند به راحتی بنشیند. کودک شما ممکن است در اوایل 4 ماهگی یا در اوایل 9 ماهگی شروع به نشستن کند . سعی نکنید او را بنشانید و برای نشستن کودک عجله نداشته باشید. طبق گفته پزشک متخصص اطفال، دکتر کرت هاجرمن، شما باید اطمینان حاصل کنید که او دارای مهارت های خاصی برای حرکتی خاص است مانند اینکه او باید بتواند گردن خود را بالانگه دارد، دارای تعادل باشد و ماهیچه های تنه قدرت کافی داشته باشند.

 

 

زمان نشستن کودک چه موقع است؟

هنگامی که کودک شما می تواند سر خود را بالا نگه دارد (معمولا حدود سه تا چهار ماه)، شما می توانید او را در یک صندلی محافظ بچه بگذارید. شما همچنین می توانید از بالش برای کودک خود استفاده کنید و به او کمک کنید.

وقتی کودک رشد می کند قوی تر می شود، زمانی که شما نوزاد خود را در حالت نشسته قرار می دهید، قادر به چند ثانیه نشستن است. اوایل ناگهانی خواهد بود. او می تواند سر خود را راست نگه دارد و تعادل کمی دارد، اما معمولا فقط برای چند ثانیه تعادل ندارد. اگرچه او در این مرحله غالبا می افتد، اما یاد می گیرد. تمرین کامل می شود، پس فقط صبور باشید دکتر هیرمن می گوید: «تا 6 ماه، بیشتر نوزادان باید بتوانند به مدت چندثانیه خودشان بشینند.

 زمانی که کودک تعادل نشستن پیدا می کند

 

نوزادان باید قبل از اینکه بتوانند به تنهایی بنشینند، تعادل را یاد بگیرند. اگرچه داشتن عضلات لگن خوب به این کارکمک می کند، اما همه آنها نیازی به این ندارند. تعادل وابسته به عضلات است. بنابراین قبل از اینکه نوزاد شما قادر به نشستن باشد، به توانایی های خاصی نیاز دارد. برای کمک به او برای به دست آوردن این توانایی، شما می توانید او را در گوشه صندلی یا نیمکت قرار دهید تابتواند احساس کند که چطورمیخواهد بنشیند. اگر میخواهید برای نشستن کودک با او کار کنید او را روی پای خود بگذارید. با پای دیگر خود که جلو نگه داشته اید حایل نوزاد باشید.بنابراین نوزاد می تواند به صورت ایمن روی پای شما باشد و زانوی شما محافظ کودک است. بنابراین امنیت کودک نیز حفظ می شود.

هنگامی که یک کودک نشستن را یاد می گیرد، معمولا یک یا هر دو دست را برای کمک به نشستن روی زمین میگذارد و از آنها کمک می گیرد، هنگامی که او سعی دارد به تنهایی بنشیند، به او کمی کمک می کند. در هفته های اولیه نشستن کودک خود را روی سطح نرم قرار دهید تا وقتی مرتبا می افتد آسیب نبیند.مراقبت کودک در این زمینه مهم است.در حدود 4 ماهگی، کودک نیز بیشتر از آنچه که در اطراف او اتفاق می افتد آگاه می شود. او ممکن است هنگام نشستن تعادل خود را از دست بدهد. اطمینان حاصل کنید که او جلوی دید شما است و او را لبه صندلی یا نیمکت قرار ندهید چون ممکن است سقوط کند.

محصولاتی که درزمینه نشستن کودک کمک کننده هستند

گردن قوی و عضلات پشتی همه برای نشستن کودک ضروری هستند . همراه با بالش از صندلی های مخصوص کودک و صندلی غذا کودک در اندازه مناسب استفاده کنید تا بتواند بشیند.صندلی غذا کودک هم برای نشستن کودک مناسب است که در سایت کودک تک می توانید آن را سفارش دهید.

آنچه شما می توانید برای کمک به نشستن کودک انجام دهید


بچه خود را در پشت او قرار دهید تا بتوانید به آرامی او را با دستان خودش به موقعیت نشسته بکشید. دکتر هیرمن بهترین روش برای یادگیری نشستن کودک را پیشنهاد می کند: enticement اغوا کردن است. کودک دوست دارد که خودش را در آینه نگاه کند. سعی کنید کمی بالاتر آینه را قرار دهید تا خودش را ببیند .

 یکی دیگر از ایده های تقویت عضله بچه: کودک را با دستانتان سرپا نگه دارید.کودک نمی تواند خود را نگه دارد ولی می تواند پاهای خود را روی زمین بگذارد.این امر به تقویت عضله های او کمک میکند و باعث می شود نیروی او بیشتر شود.

فضای اتاق نوزاد خود را برای نشستن کودک آماده کنید

هنگامی که کودک شما به تنهایی می تواند بشیند باید اقداماتی را در اتاقش انجام دهید.در 6 ماهگی دستانش بسیار قوی است و جذب هرچیزی می شود.پس چیزهای خطرناک را از دسترس خارج کنید.تلفن موبایل خود را از اتاق بردارید . رختخواب او را پایین بگذارید تا بتواند به راحتی از آن بیرون برود.

بعد از توانایی نشستن کودک مراقب او باشید

درست است که می تواند بشیند ولی کودک شما هنوز به اندازه کافی قوی نیست.و نمی توانید بگذارید در ماشین بنشیند. از صندلی ماشین کودک برای کودک خود استفاده کنید تا در معرض خطرات ناشی از سرعت ماشین قرار نگیرد.

بالا پایین خزیدن کودک بعد از کسب توانایی نشستن

بعد از اینکه کودک شما توانایی نشستن به تنهایی را داشته باشد،او قدرت را در پایین بدن خود هم بدست می آورد.او قدرت کافی برای چرخش بدن خود را بدست می آورد. کمی بعد از نشستن کودک می توانید ببینید روی زمین سینه خیز می رود.

منبع:parents

 در ادامه می توانید مقالات مرتبط را بخوانید:

6 مرحله از رشد کودک

 

 

 

نظرات کاربران
کاربر گرامی شما اولین فردی باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید