روش های خانگی تعیین جنسیت جنین
4 آذر 1397 0 10132

روش های خانگی تعیین جنسیت جنین

اگر شما باردار هستید احتمالا جزء 50-70 درصد والدینی هستید که دوست دارید جنسیت کودک خود را قبل از تولد بدانید. 
به لطف پیشرفت علم در قرن 21، با وجود سونوگرافی های بارداری در هفته 18 ام بارداری به راحتی جنسیت کودک تشخیص داده می شود. سونوگرافی دقیق ترین و صحیح ترین راهی است که می توانید در بین هفته های 18 تا 22 ام بارداری از جنسیت نوزاد خود مطلع شوید. البته برخی از تکنسین ها با توجه به نحوه ی رشد ناحیه ی جنسی می توانند در هفته ی چهاردهم بارداری نیز جنسیت نوزاد را تشخیص دهند. البته روش های علمی دقیق تری مانند آزمایش ژنتیک نیز وجود دارد.  
خیلی از افراد نمی توانند تا هفته ی هجدهم صبر کنند و برای تعیین جنسیت کودک خود هر راهی را امتحان می کنند. در هر قومیت و فرهنگی راههای سنتی وجود دارد که جنسیت کودک را پیش بینی می کند. همگی این راهها بر پایه افسانه ها شکل گرفته اند و پایه و اساس علمی ندارند. ولی دانستن آنها و انجام آنها برای مادران یک سرگرمی است (همانطور که گفته شد، روش های زیر جنبه ی سرگرمی دارند و از لحاظ علمی تائید شده نیستند). برای آشنایی با راههای سنتی و خانگی تعیین جنسیت با کودک تک همراه شوید:

تقویم تعیین جنسیت چینی

این تقویم بیش از 700 سال قدمت دارد و به گفته ی خودشان جنسیت را با 90 درصد دقت تخمین می زند.  این تقویم بر اساس ماهی که لقاح در آن انجام شده و سن شما می تواند جنسیت نوزاد را پیش بینی کند.

تشخیص جنسیت چینی

تشخیص با استفاده از وایتکس

یک تصور وجود دارد و آن این است که ترکیب ادرار زن باردار با سفید کننده یا همان وایتکس می تواند جنسیت نوزاد را تشخیص دهد. به این صورت که اگر ادرار زن باردار با آن ترکیب شده و رنگ قهوه ای تیره ایجاد شد، نوزاد پسر و اگر رنگ آن تغییری نکرد، نوزاد دختر است. اگر چه ممکن است شما تصور کنید که این روش علمی است و شما یک واکنش شیمیایی را در خانه امتحان کرده اید ولی حقیقت این است که دانشمندان هیچ ماده ی شیمیایی که در شوینده وجود داشته باشد و ترکیب آن باعث تشخیص جنسیت شود را نیافته اند. صرفنظر از این مسئله بخار ترکیب این مخلوط می تواند سمی باشد و برای سلامتی مادر و جنین خطرناک باشد.

طرز راه رفتن شما

یک ایده ی بسیار قدیمی وجود دارد که می گوید طرز راه رفتن شما؛ جنسیت نوزاد متولد نشده ی درون شکم شما را پیش بینی میکند. اگر پای راست را در راه رفتن مقدم می گذارید، شما صاحب پسر هستید و اگر پای چپ را در ابتدا جلو می گذارید؛ صاحب نوزاد دختر هستید.

جلو آمدن شکم شما

خیلی از مادربزرگ ها اعتقاد دارند که وضعیت جلو آمدن شکم در علائم بارداری جنین پسر و دختر متفاوت است. اگر جنین بالای شکم شماست، دختر است و اگر پایین قرار گرفته پسر است. برخی نیز معتقدند که اگر جلو شکم است پسر است و اگر افقی درون شکم است دختر است.

جلو آمدن شکم

ضربان قلب کودک

یکی دیگر از افسانه های قدیمی تشخیص جنسیت می گوید ضربان قلب دختر و پسر در رحم مادر متفاوت است. به این صورت که اگر ضربان قلب نوزاد کمتر از 140 در دقیقه باشد، نوزاد پسر و اگر بیشتر از 140 بار در دقیقه باشد نوزاد دختر است.
البته تحقیقات علمی نشان داده است که هیچ رابطه ای بین جنسیت و ضربان قلب وجود ندارد. 

تست با نمک

یک ادعای عجیب قدیمی وجود دارد که بر روی سر زن باردار در زمان خواب نمک بپاشید(البته او نمی داند که این اتفاق افتاده است). زمانی که از خواب بیدار شد اگر اولین اسمی که به زبان آورد، نام پسر بود، فرزند او پسر خواهد بود و بالعکس.

سرنخ ها در ظاهر شما

یک باور قدیمی وجود دارد که می گوید اگر فرزند شما دختر است، زیبایی شما را می دزدد. بنابراین اگر چهره شما کمی خسته و پف کرده است ، فرزند شما دختر است. اگر دستان شما خشک و سرد شده است، فرزند شما پسر است.

آزمایش با حلقه ازدواج

این روش یکی از مشهورترین روش های تشخیص جنسیت و در عین حال غلط ترین آنهاست. برای این کار حلقه ی ازدواج را با نخ (این نخ می توانست یک زنجیر طلا، یک روبان و ... باشد) می بستند. این حلقه را بالای شکم زن باردار می گرفتند. اگر حرکت این حلقه مانند یک آونگ به عقب و جلو باشد، فرزند پسر و اگر حرکت دایره ای باشد؛ فرزند دختر است. در واقع می توان گفت که هیچ علت علمی پشت این نظریه نیست.

تعیین تشخیص جنسیت با حلقه ازدواج

کسالت و تهوع صبحگاهی 

به اعتقاد قدیمی تر ها اگر در سه ماهه اول بارداری کسالت و تهوع صبحگاهی بیشتری تجربه کردید، احتمال اینکه فرزند شما پسر باشد، بیشتر است. همچنین بر این باورند که باردار بودن فرزند پسر در سه ماهه اول موجب افسردگی بیشتر مادر خواهد شد. اما تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده است که تهوع بیش از حد در سه ماهه اول بارداری، احتمال بارداری نوزاد دختر را نشان می دهد تا پسر.

ویار

برخی معتقدند که اگر ویار غذاهای شیرین دارید، نوزاد شما دختر است زیرا ذات دختر شیرین است و اگر ویار غذاهای شور و ترش دارید، نوزاد شما پسر است.

 

همگی این روش ها بر پایه افسانه ها شکل گرفته اند و هیچکدام از لحاظ علمی تائید شده نیستند. بهترین و متداول ترین روش سونوگرافی تعیین جنسیت در هفته ی 18 ام بارداری است.

منابع:
stayathomemum.com

verywellfamily.com

 

مقالات مرتبط


از تست بارداری خانگی چه می دانید؟

چگونه تاریخ زایمان را محاسبه کنیم؟

بارداری هفته به هفته

مراحل بارداری

علائم بارداری

قبل از بارداری

نظرات کاربران
کاربر گرامی شما اولین فردی باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید