چیزهایی که جنین در رحم مادر از آنها متنفر است
30 بهمن 1397 0 486

چیزهایی که جنین در رحم مادر از آنها متنفر است

کاملا طبیعی است که با خود بگویید؛ کودک من هنوز به دنیا نیامده است تا چیزی را دوست داشته باشد و یا دوست نداشته باشد.  بودن کودک در رحم شما بدان معنا نیست که با مادر و دنیای بیرون از رحم ارتباط برقرار نکند. جنین در رحم طعم غذا، نور، ضربه و حتی احساسات مادر را درک خواهد کرد. باور نمی کنید؟ کودک تک در ادامه مواردی که کودک در این دوران حس میکند و دلایل بیزاری جنین از آنها را عنوان می کند. با ما همراه شوید...

خنده ی شدید

یک مادر شاد؛ فرزندی شاد خواهد داشت. اما اگر مادر با صدای بلند و شدید بخندد (اصطلاحا قهقهه بزند و شکم او از خنده ی زیاد تکان بخورد)؛ جنین از این موضوع خوشحال نخواهد بود. این کار شبیه این است که در یک کیسه ی مایع شناور باشید و سپس مانند یک ژیمناستیک کار به بالا و پایین پرتاب شوید. سعی کنید در زمان خنده شکم خود را نگه دارید و یا از خنده های اینچنینی بپرهیزید تا جنین را مشوش نکنید.

لمس کردن و ضربه زدن پیوسته به شکم

مطمئنا این مسئله سرگرم کننده است که با نوک انگشت خود به شکمتان بزنید و حرکت جنین را در شکم خود حس کنید. این کار به خصوص در سه ماهه سوم بارداری یک حس بی نظیر است که کودک خود را لمس کنید. کودک نیز مطمئنا محبت و لمس شما را دوست دارد.

با این حال، این کار را بیش از حد انجام ندهید. شما نمی دانید که جنین در چه وضعیتی است. ممکن است در شرایط مناسب نباشد و مجبور به تکان خوردن و واکنش نشان دادن در رحم شود. بنابراین پیشنهاد ما این است که این کار را بیش از اندازه انجام ندهید.

صدای بلند و ناگهانی

همه ی ما از اثرات تسکین دهنده ی موسیقی نه تنها بر روی کودکان؛ بلکه بر روی بزرگسالان آگاهیم. همانطور که موسیقی اثر مثبت دارد؛ صدای بلند ، ناهنجار و ناگهانی برای جنین ناخوشایند است. البته اگر چه نوزادان فقط می توانند صدای نامفهوم و گنگی را از درون رحم بشوند؛ اما از صداهای ناگهانی و بلند بیزار هستند. بنابراین در زمان کار با مخلوط کن شکم خود را دور نگه دارید و یا از ترافیک های سنگین که صدای بوق در آن ها زیاد است دوری کنید.

جنین از صدای بلند بیزار است

مادر استرسی

هر آنچه که مادر احساس کند، جنین نیز حس می کند. اگر شما بیش از حد استرس دارید، هورمون های شما بیش از حد ترشح می شوند و در نهایت بر روی جنین نیز تاثیر می گذارند. بنابراین متدهای ریلکسیشن مانند تنفس عمیق، مدیتیشن، ورزش و یوگا را در تمام مراحل بارداری  دنبال کنید.

نور بیش از حد

ممکن است خیلی از مادرها این مسئله را تجربه کرده باشند که زمانی که نور چراغ قوه بر روی شکم خود می اندازند، جنین تکان می خورد. اما تکرار بیش از حد این کار کودک شما را اذیت میکند، بویژه اگر کودک در حال استراحت باشد. همچنین اگر کودک تمایلی به واکنش نداشته باشد، هیچ عکس العملی نشان نمی دهد. بنابراین اگر چه  او را دوست دارید و می خواهید تکان خوردن او را حس کنید،اما از انداختن نورچراغ قوه به شکم خود پرهیز کنید.

غذاهای تند

همانطور که به شما گفتیم، طعم غذایی که شما می خورید، بر روی مایع آمنیوتیک تاثیر می گذارد و جنین از طعم غذاهای تند متنفر است. زمانی که شما غذاهای خیلی تند مصرف میکنید؛ ممکن است متوجه تکان خوردن بیش از حد جنین شوید که نشان دهنده ی نارضایتی جنین از تغذیه ی شما در دوران بارداری است.

از تغذیه دوران بارداری چه می دانید؟

جنین از غذای تند متنفر است

مادر افسرده، کودک ناراحت

اگر چه در ابتدای متن به این مسئله اشاره نمودیم که خنده ی از ته دل و شدید، کودک را اذیت میکند ولی به طور قطع  این بدان معنا نیست که شما باید غمگین باشید. از ناراحتی و افسردگی دوری کنید . بله، کودک شما می تواند در رحم مادر نیز گریه کند. بنابراین بی نهایت شاد باشید و از زندگی لذت ببرید.

گرسنگی شدید

مانند هر چیز دیگر؛ گرسنگی شدید بر روی کودک شما تاثیر می گذارد. کودک شما از اینکه گرسنه بماند، بیزار است بنابراین نارضایتی خود را با ضربه و لگد زدن به شما اعلام می کند. بنابراین هر بار که احساس گرسنگی می کنید؛ حتی اگر بسیار اندک باشد، به آشپزخانه بروید. کودک شما قطعا از این کار شما خوشحال خواهد شد .

به یاد داشته باشید که کودک می تواند صفات کسب شده در دوران بارداری را، در بعد از تولد نیز به همراه داشته باشد. بنابراین نکات فوق را در ذهن خود نگه دارید تا کودکی شاد داشته باشید.

منبع مقاله لاتین: momjunction.com


 مقالات زیر را از دست ندهید:


بهترین غذاها برای رشد مغزی جنین

10 راهکار برای جلوگیری از عفونت قبل و در حین بارداری

مقایسه زایمان طبیعی و سزارین : نقاط مثبت و منفی

غذاهایی که منجر به سقط جنین می شود

نظرات کاربران
کاربر گرامی شما اولین فردی باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید