کارهایی که جنین را در شکم مادر خوشحال می کند 

کارهایی که جنین را در شکم مادر خوشحال می کند 

شاید برای تان جالب باشد بدانید که از یک جایی به بعد هرچیزی که مادر می خورد، به هر چیزی که گوش می دهد و هر کاری که می کند جنین توی شکم اش هم آن ها را احساس می کند. پس اولین چیزی که مهم است هر مادری بداند این است که اگر او خوشحال باشد، جنین اش هم خوشحال است. پس باباهای عزیز سعی کنید در دوران حاملگی حسابی هوای خانم تان را داشته باشید چون خوشحالی او یعنی خوشحالی فرزند کوچک تان. 
مادرهای عزیز یادتان باشد که جنین تان خیلی زودتر از آن چیزی که شما فکر می کنید با شما یک رابطه و پیوند عمیق برقرار می کند و تمام احوالات درونی و بیرونی شما را درک می کند. جنین شما از طریق بدن تان و روح تان با شما رابطه برقرار می کند پس کاری که باید بکنید این است که هم از طریق جسم تان و هم از راه روح تان با او ارتباط برقرار کنید. 
ادامه ی این مطلب را دنبال کنید تا به شما بگوییم که چطور می توانید با جنین تان ارتباط خوشایندی را برقرار کنید و او را خوشحال کنید...با ما باشید...

 

خوشحالی جنین


چه کار کنیم که جنین توی شکم مان خوشحال بشود؟ 

گفتیم که یکسری کارها هستند که می توانند روی روحیه ی جنین تان تاثیر بگذارند و او را خوشحال کنند، اما ببینیم این کارها چه کارهایی هستند: 

 

غذاهای شیرین
همه ی بچه ها شیرینی ها را خیلی دوست دارند و جالب است بدانید که این موضوع فقط به دوران کودکی و نوجوانی آن ها مربوط نمی شود بلکه آن ها از همان زمانی که در شکم مادرشان هستند غذاها و خوراکی های شیرین را خیلی دوست دارند و خوردن آن ها توسط مادر آن ها را خیلی خوشحال می کند. 
در واقع، جنین در هفته های بین 13 تا 15 حاملگی به تدریج شروع می کند به تشخیص طعم های مختلف و از همان زمان هم ترجیحات غذایی او شکل می گیرد!! البته این می تواند یک هشدار هم باشد، چرا؟ چون اگر مادر از این به بعد غذاهایی را بخورد که سالم نیستند و اصطلاحا جانک فود محسوب می شوند جنین هم به آن ها تمایل پیدا می کند و بعدا در زندگی دنیایی اش هم آن مدل غذاها را بیشتر دوست دارد.  پس سعی کنید در دوران حاملگی تان غذاهای سالم و بعضا شیرین بخورید. 

 

دوش آب گرم 
جنین شما زمانی که در شکم شما است، می تواند به پوست بدن تان ضربه بزند پس می تواند تغییر دمای آن را هم حس کند. گرمی آب صدای آب برای جنین تان خیلی خوشایند و از احساس آن و شنیدن صدای آن لذت میبرد. می توانید توی حمام روی شکم تان آب بریزید و آن را نوازش کنید تا همان موقع احساس جنین تان را متوجه بشوید. 

 

شاید برای شما جالب باشد بدانید: برقراری رابطه با جنین در دوران حاملگی

 

نوازش شکم و جنین 
همه ی آدم های دنیا نوازش شدن را دوست دارند و از آن لذت میبرند، جنین هم از این قاعده مستثنا نیست و از این کار به شدت لذت میبرد. در حقیقت، جنین شما از دو ماهگی تا 5 ماهگی گیرنده های لمسی اش خیلی خوب فعال می شوند و می تواند متوجه لمس دیگران بشود. 
سعی کنید در دوران حاملگی تان هم خودتان و هم همسرتان مدام شکم تان را لمس و نوازش کنید، برای جنین تان موسیقی های آرامش بخش و لایت بگذارید و با روغن و کرم شکم تان را ماساژ بدهید. جنین تان این کار را خیلی دوست دارد و به شدت از انجام آن لذت میبرد و خوشحال می شود. در واقع، یکی از بهترین راه های ارتباطی بین جنین و پدر و مادر همین روش است و این کار باعث می شود تا رابطه ی عمیق و جدی بین آن ها شکل بگیرد. 

 

خوشحالی جنین

 

گوش دادن به صدای پدر و مادر 
در هفته های 25 و 26 بارداری جنین شما شروع می کند به تشخیص صداها و نشان دادن واکنش نسبت به آن ها. جنین شما صدای شما را بیشتر از بقیه می شنود و این صدا از همین الان برای او احساس امنیت ایجاد می کند، اگر شما خوشحال باشید و با آرامش صحبت کنید جنین تان هم خوشحال و آرام خواهدبود اما اگر ناراحت باشید او هم ناراحت خواهد شد. 
سعی کنید در دوران حاملگی تان هم خودتان و هم همسرتان مدام با صدای بلند آوازهای شاد و مفرح بخوانید و از این طریق احساس خوب تان را به جنین تان هم منتقل کنید. 

 

موسیقی خوب گوش بدهید
یکی دیگر از کارهایی که به شدت روی روحیات و عواطف جنین تاثیر می گذارد، گوش دادن شما به موسیقی است. طبق تحقیقات انجام شده موسیقی می تواند تاثیر خیلی زیادی برروی رشد مغزی و احساسی جنین داشته باشد. صدای موزیک را خیلی بلند نکنید و آن را با صدای مناسب گوش بدهید. یکی از بهترین سبک های موسیقی برای جنین و رشد او، موسیقی کلاسیک است. می توانید به کنسرت های موزیک کلاسیک بروید و از این طریق هم حسابی جنین تان را خوشحال کنید. 

 

شاید برای شما جالب باشد بدانید: عمل سزارین و همه ی آنچه باید بدانید 

 

ورزش کردن 
یکی دیگر از بهترین کارهایی که می توانید برای شادی جنین تان بکنید، انجام دادن ورزش است. سعی کنید در دوران حاملگی تان حتما زیر نظر یک پزشک بروید و از او بخواهید متناسب با شرایط تان یکسری ورزش ها را برای تان تعیین کند که بصورت روزانه آن ها را انجام بدهید. این کار به رشد مغز و قلب کودک تان کمک خیلی زیادی می کند پس آن را پشت گوش نیاندازید و حتما آن را انجام بدهید. 

 

بخندید 
وقتی شما می خندید و احساس خوشبختی دارید، جنین تان هم با خنده ها و شادی شما بالا و پایین می شود و حرکت می کند. در واقع، این احساس خوشبختی شما روی او هم تاثیر می گذارد و باعث شادی و نشاط او هم می شود. پس تا می توانید بخندید و شاد زندگی کنید، نه فقط بخاطر خودتان یا همسرتان بلکه بخاطر نوزاد کوچکی که قرار است بدنیا بیاید. 


سایر مقالات: 

متداول ترین سوالات دوران بارداری

روش های پیشگیری از بارداری بدون عوارض (2)

روش صحیح از شیر گرفتن نوزاد 

اصول شیردهی به نوزاد 

نظرات کاربران
کاربر گرامی شما اولین فردی باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید