مطالب آموزشی

افسردگی بعد از زایمان

افسردگی بعد از زایمان

اگرچه تعداد مادرانی که به افسردگی پس از زایمان مبتلا میشوند زیاد نیست، اما دانستن علت این موضوع و روشهای برطرف کردن آن بسیار حائز اهمیت میباشد. از این رو مادران باردار و یا زنانی که به این بیماری مبتلا شده اند و یا خانواده آنها را دعوت به مطالعه این مقاله کاربردی میکنیم. با کودک تک همراه شده و مقاله زیر را از دست ندهید.

مشکلات شایع در طول دوران بارداری

مشکلات شایع در طول دوران بارداری

اغلب مادران در حین بارداری با مشکلات زیادی روبرو میشوند که روش درمان آن را نمیدانند. جهت کنترل و درمان این مشکلات بهتر است اطلاعات خود را در مورد آنها افزایش دهیم و روشهای برطرف کردن آن را بدانیم. کودک تک شما را به خواندن این مقاله کاربردی دعوت میکند.

روانشناسی ثروت کودکان

روانشناسی ثروت کودکان

خیلی از ما آدم ها شب ها خواب راحت نداریم، از لحظه ای که می خواهیم بخوابیم مدام فکر پول و ثروت و مادیات هجوم میاورد به ذهن مان و خواب برای چشم های مان نمی گذارد. اما بعضی دیگر از ماها خیلی راحت می خوابیم و خیلی کم پیش می آید که فکر پول و این موضوع ها مانع از خواب مان بشوند. اما آیا شده که به این موضوع فکر کنید که چرا در این مسئله اینقدر با هم متفاوت هستیم؟ بنظرتان منشا این اختلاف از کجاست؟ بله، کاملا درست است. منشا این رفتارها به کودکی ما آدم ها و نحوه ی تربیت و برخورد والدین مان با ما بر می گردد. در واقع می شود گفت که تمام عادت ها، رفتارها و اعتقادات ما از کودکی ما نشات می گیرند و موضوع مادیات هم خارج از این حوزه نیست. به همین دلیل ما می خواهیم در این مقاله به بررسی موضوع روانشناسی ثروت کودکان بپردازیم...پس اگر می خواهید فرزندانی با هوش مالی قوی پرورش بدهید ادامه ی این مقاله را با کودک تک دنبال کنید...

کودکان و ضمیر ناخودآگاه آنها

کودکان و ضمیر ناخودآگاه آنها

ما پدر و مادرها معمولا از زمان تولد فرزندمان فقط به دنبال این هستیم که ببینیم آیا بچه ی ما غذایش را کامل خورده؟ خوابش کافی بوده؟ به اندازه ی کافی تلویزیون دیده، بازی کرده، اگر مریض است داروهایش را کامل خورده و هزار مورد دیگری که در همین زمینه هستند. اما خیلی کم پیش می آید که به این فکر کنیم که ذهن فرزند ما به چه شکلی دارد رشد می کند؟ شاید پدر و مادرهای خیلی کمی بین ما باشند که در کنار مواردی که در بالا گفته شد برروی نحوه ی عملکرد ذهن فرزند شان هم سرمایه گذاری کنند. ما در این مقاله می خواهیم با شما در رابطه با ذهن کودکان و ضمیرناخودآگاه آنها صحبت کنیم، پیشنهاد می کنیم که اگر دوست دارید فرزند موفق و شادی را پرورش بدهید ادامه ی این مقاله را از دست ندهید...

روش های پیشگیری از بارداری بدون عوارض

روش های پیشگیری از بارداری بدون عوارض

روشهای زیادی برای پیشگیری از باردای وجود دارد، اما کدام روش مناسب تر است؟ چه معیارهایی برای انتخاب روش صحیح وجود دارد؟ چگونه میتوان روش های پیشگیری از بارداری را بدون عوارض تجربه کرد؟ اگر شما نیز به دنبال یافتن پاسخ این پرسش ها هستید، با کودک تک همراه شوید و ادامه این مقاله کاربردی را از دست ندهید.

علت و درمان ریزش مو در بارداری و پس از زایمان

علت و درمان ریزش مو در بارداری و پس از زایمان

کاهش حجم موی سر در ایام بارداری یا پس از زایمان ، یکی از مسائلی است که فکر مادران را به خود مشغول میکند. علت و روش های درمان این مساله چیست؟اگر در بارداری موهایتان ذخیم تر شده ولی با ریزش مو در این ایام یا پس از بارداری مواجه شده اید، مقاله زیر را ازدست ندهید.

تاثیر قصه در شکل گیری شخصیت کودک

تاثیر قصه در شکل گیری شخصیت کودک

قصه گویی علاوه بر ایجاد حس عاطفی میان فرزند و والدین ، در شکل گیری شخصیت کودکان نیز تاثیر فراوانی دارد. شنیدن داستان میتواند بر رشد روانی و اخلاقی کودکان اثرگذار باشد. شما تا چه اندازه برای قصه گویی به کودکتان وقت اختصاص میدهید؟ برای آگاهی از مزایای قصه گویی با کودک تک همراه شوید.

درمان و پیشگیری از عرق سوز شدن پای نوزاد

درمان و پیشگیری از عرق سوز شدن پای نوزاد

قرمز شدن و عرق سوزشدن پاهای نوزاد در اثر استفاده از پوشک، مادران را با این سوال مواجه میکند که برای برطرف کردن این مشکل یا جلوگیری از ایجاد آن چه راه حلی میتوان یافت؟ برای یافتن پاسخ و برطرف کردن التهابِ پوستِ نوزاد در اطراف پوشک، که اکثرا به صورت دانه های ریزِ قرمز رنگ دیده میشود ، با کودک تک همراه شوید.

بازی های مخصوص کودکان یک تا شش ماه

بازی های مخصوص کودکان یک تا شش ماه

"تقویت هوش" از مهمترین نتایجِ بازی با کودکان است. آنها با به کارگیری حواس خود ، دیدن و شنیدن و چشیدن ، هنگام بازی ، توانایی تشخیص رنگ ها ، وزن اجسام و اندازه آنها را فرامی گیرند. از این رو رفته رفته قدرت استدلال و منطق در آنها افزایش می یابد. به همین جهت اسباب بازی های کودک در پرورش استعداد و توانایی های او نقش زیادی دارد . انتخاب نوع اسباب بازی با توجه به سن کودک نکته ای مهم تلقی میشود. اگر قصد آشنایی با اسباب بازی و بازی های کودکانِ زیرِ یک سال را دارید با کودک تک همراه شوید و مقاله زیر را از دست ندهید.