با خشکی پوست نوزادم در زمستان چه کنم؟
19 اسفند 1396 0 1218

با خشکی پوست نوزادم در زمستان چه کنم؟

زمستان با تمام جذابیتی که برای ما دارد مشکلاتی را نیز به همراه می آورد.سرماخوردگی فرزندمان که ممکن است یک هفته بیشتر طول بکشد.علاوه بر اینها باید مراقب کودکمان باشیم.همینطور که در فصل تابستان باید از پوست بچه مراقبت کنیم در زمستان هم نیاز به مراقب زیاد دارد.در این مطلب توصیه های مجله مادر و کودک را بخوانید تا از خشکی پوست کودک خود جلوگیری کنید.

عرق سوز شدن نوزاد در زمستان هم ممکن است

 

از مشکلات شایع فصل تابستان عرق سوز شدن نوزاد است.اما فکر میکنید فقط برای این فصل است؟خیر،اگر در فصل سرما هم لباس های زیادی به نوزاد خود بپوشانید عرق سوز می شود .بهتر است به اندازه کافی لباس داشته باشد.بیش از اندازه لباس داشتن و گذاشتن نوزاد در جاهایی که گرمای زیادی دارد باعث مشکلات پوستی، عرق سوز شدن و سوزش پوست کودک دلبندتان می شود.

چگونه مانع از عرق سوز شدن کودکم در زمستان شوم؟

 

برای جلوگیری از این آسیب به کودکتان بهتر است چند لباس به او بپوشانید . همچنین به آسانی بتوانید آنها را در بیاورید.مثلا یک پولیور به او بپوشانید و سپس یک کاپشن تا هر وقت در معرض گرمای زیاد باشد ،لباس رویی را به آسانی در بیاورید.

چگونه در فصل زمستان از پوست کودکم محافظت کنم؟

آب و هوای سرد به راحتی روی پوست کودک شما تاثیر می گذارد. به طور کلی پوست کودکان نسبت به بزرگسالان حساس تر است و در فصل زمستان نسبت به خشکی می توانند حساسیت بیشتری نشان دهند، از این رو باید از پوست کودکمان بیشتر مراقبت کنیم.

پوست ما به عنوان مانعی، دمای بدن را تنظیم می کند، در مقابل تحریک کننده ها و آلرژی ها محافظت می کند و ما را از آلودگی حفظ می کند. با این حال در زمستان و وقتی که هوا سرد است، پوست خشک می شود و می تواند آسیب ببیند همچنین احساس سوزش کند.

چگونه پوست کودکم را مرطوب نگه دارم؟

حفظ رطوبت پوست برای نوزادان و کودکان موضوعی حیاتی است.به دلیل اینکه پوست آنها نسبت به بزرگسالان زودتر رطوبت را جذب می کند. در نتیجه ما باید از محافظت شدن پوست کودکمان در مقابل عناصر آلوده مطمئن شویم.

 

هنگامی که هوا سرد است و با کاهش دما مواجه می شویم، ممکن است کودکان بیشتر در معرض اگزما قرار بگیرند، که این امر خارش های زیاد و خشکی پوست را به دنبال دارد. پس نتیجه می گیریم که مرطوب نگه داشتن پوست موضوعی بسیار مهم است و باید از کرم های مرطوب کننده مناسب کودک حداقل دو بار در روز استفاده کنیم. پس از حمام نیز بدن کودک را با مرطوب کننده چرب کنید.

هنگامی که قصد خرید کرم مرطوب کننده برای کودکتان را دارید، محصولاتی را بخرید که روی پوست آزمایش شده اند و مورد تایید قرار گرفته اند. توجه کنید که محصولاتی را انتخاب کنید که شامل SLS، پارابن ها و سایر مواد شیمیایی مضر نباشند. اگر کودکتان پوستی حساس دارد، قبل از خرید مرطوب کننده کمی روی پوست او آزمایش کنید تا مطمئن شوید که کودکتان به این کرم حساسیت ندارد.

چقدر طول می کشد تا مانع طبیعی پوست برطرف شود؟

هنگام مراقبت از پوست کودک دلبندتان به یاد داشته باشید که مدت زمان رفع مانع پوست کودک می تواند تا 12 ماه طول بکشد. به همین دلیل است که محافظت از پوست کودکان زیر یک سال مسئله ای بسیار مهم است و باید به آن توجه کنید.

دکتر جنیفر کراولی هشدارهای زیر را برای محافظت از پوست کودک پیشنهاد می کند:

مطمئن شوید که دست های کوچکش را با دستکش پوشانیده اید.

 

اگر می خواهید به قصد یک پیاده روی مطلوب زمستانه بروید، حتما قبل از خروج مطمئن شوید که همه بدن کودک به خوبی پوشانده شده است تا از خشکی پوست او جلوگیری کنید.

از تغییر دمای شدید جلوگیری کنید

پس از اینکه از بیرون به داخل خانه می آیید،سریع به سمت شوفاژ و یا بخاری می دوید تا خانه را گرم تر کنید، اما این کار اشتباهی است چرا که تغییرات دمایی شدید روی پوست کودکتان تاثیر منفی خواهد داشت. بهترین راه برای دوری از اختلاف دمای زیاد مطمئن شدن از عدم مصرف بیش از حد وسایل گرمایشی است.

کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید:

شاید با خواندن تیتر بالا تعجب کرده باشید، اما عاقلانه است که حتی در زمستان هم از کرم ضد آفتاب برای محافظت پوست کودک استفاده کنید. کافیست در روزهای سرد و آفتابی،  پوستش را با SPF ۳۰ محافظت کنید.

مرطوب کننده: پوست کودک را با کرم های مناسب مرطوب نگه داشته و از خشکی آن جلوگیری کنید.

کودک را درون کالسکه حمل کنید.

در ادامه می توانید مقالات مرتبط را نیز بخوانید:

اگزمای پوستی در نوزادان

 

مادران عزیز لطفا تجربیات خود را در رابطه با مشکلات پوستی کودکتان با ما به اشتراک بگذارید.همچنین در شبکه های اجتماعی ما می توانید عضو شوید و مطالب مفید برای سلامتی کودکتان را دنبال کنید.

منبع:  motherandbaby

 

 

نظرات کاربران
کاربر گرامی شما اولین فردی باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید