آغوشی نوزاد وسیله ای عالی برای مادران پر مشغله

آغوشی نوزاد وسیله ای عالی برای مادران پر مشغله

مادران عزیز در این مطلب ،کودک تک به شما اطلاعاتی از استانداردهای لازم برای خرید آغوشی مناسب نوزاد می دهد.با اولین مجله مادر و کودک همراه باشید تا بدانید چه "آغوشی" برای کودکتان بهتر است.

بهترین و مقرون به صرفه ترین آغوشی های کودک

"آغوشی" یکی از وسایل ضروری برای نوزادان است، مخصوصا آن دسته از والدینی که مشغله های بیشتری دارند. آغوشی وسیله ای است که به والدین این امکان را می دهد در عین حال که کودک خود را در آغوش دارند به کارهای دیگر خود نیز برسند. برای رفت ‌و آمد در مکان‌ های شلوغ و پرتردد که استفاده از کالسکه و کریر معمولاً مشکل است، این وسیله جذاب این آزادی را به شما می دهد تا با خیال راحت به آن مکان بروید، از این رو توصیه ما به شما این است که خرید آغوشی را در لیست خرید سیسمونی نوزاد خود قرار دهید.

آغوشی کودک

چگونه یک آغوشی مناسب را انتخاب کنیم؟

بهترین راه برای انتخاب آغوشی نوزاد این است که بروید و آنها را امتحان کنید. هر کسی ممکن است معیارهای متفاوتی برای خرید آغوشی داشته باشد. برخی از فروشگاهها این امکان را برای شما فراهم می کنند که آغوشی مورد نظر را برای چندین هفته قرض  بگیرید.  آنها همچنین کارگاههای آموزشی در مورد نحوه پوشیدن آغوشی دارند که به شما مسائل مربوط به پوشیدن آن را آموزش می دهند.در فروشگاه خرید سیسمونی کودک تک می توانید انواع وسایل موردنیاز کودک دلبندتان را تهیه کنید.

چه وقت هایی از آغوشی استفاده کنیم؟

هنگامی که شما به بیرون می روید، هنگامی که برای انجام کارهایتان به دست هایتان نیاز دارید، هنگامی که می خواهید با اتوبوس به جایی بروید ، در شرایطی از این قبیل از آغوشی استفاده می شود.

آغوشی کودک

 

آیا جای بچه ام در آغوشی امن است؟

مربیان انجمن بریتانیا دستورالعمل ها و چک لیستی را که توسط کنسرسیوم تولیدکنندگان انگلستان طراحی شده،  برای آغوشی  توصیه می کنند.

در قسمت زیر به بررسی آن ها و ویژگی های آغوشی های مناسب کودک می پردازیم.

محکم بودن: یک آغوشی و بندهایش باید به اندازه کافی محکم باشند، تا قادر به محکم نگه داشتن نوزاد باشد و شما را از حیث امنیت کودک مطمئن کند. هر گونه پارگی و سستی در آغوشی و بندهایش موجب می شود تا نوزاد در آغوشی پایین بخیزد، تنفس او را مختل سازد و به پشت او فشار بیاید.

ویوی خوب: آغوشی باید طوری باشد که هروقت به پایین نگاه کنید با یک نگاه گذرا به راحتی چهره دلبندتان را ببینید.

آغوشی کودک

 

فاصله ای نزدیک به اندازه یک بوسه: وقتی فرزندتان را در آغوشی قرار می دهید ، اندازه فاصله" سر کودک" با شما باید نزدیک به چانه شما باشد، به عنوان مثال وقتی سرتان را به پایین خم می کنید، باید بتوانید روی سر و پیشانی نوزادتان را ببوسید.

فاصله چانه با قفسه سینه نوزاد: برای اطمینان از تنفس منظم نوزادتان، باید مراقب باشید که فاصله سینه و چانه او حفظ شود.

تکیه گاه پشت: در یک آغوشی نرمال و درست، کودک باید به راحتی نزدیک شما نگه داشته شود، بنابراین قسمت پشتی آن بسیار مهم است. تشک قابل تنظیمی که در قسمت پشت او قرار می گیرد باید قادر به محافظت از سر، گردن و کمر کودک باشد.

راحتی: سهولت و راحتی استفاده از آغوشی  در صورتی که کودک به‌ صورت رو‌ به جلو در داخل آغوشی است، و هم در صورتی که  کودک به صورت پشت داخل آغوشی است، بسیار مهم است.

قابلیت شستشو:  قابلیت شستشوی  آغوشی یکی از مسائل مهمی است که هر آغوشی باید داشته باشد، چرا که نوزاد معمولا متناسب سنش  دردسر های خاص خودش را دارد و قابلیت شستشوی آغوشی خیال مادر را از تمیز بودن فرزندش راحت می کند.

محفظه ایمن: در حقیقت برای نوزادانی که تازه از رحم مادر به دنیای بیرون پا گذاشته ‌اند این محفظه گرم‌ و نرم و راحت که آرامش و گرمای رحم مادر را برایشان تداعی کند امری حیاتی است. اگر آغوشی به بندهای قابل تنظیم روی شانه و کمربند مجهز شده باشد، امکان تنظیم آغوشی متناسب با قد نوزاد فراهم خواهد بود. بدین صورت کمترین فشار به مهره‌های گردن و کمرش وارد می شود.

مادران عزیز لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.همچنین در شبکه های اجتماعی کودک تک می توانید عضو شوید و مطالب آموزشی مفید برای مراقبت از کودک دلبندتان را بخوانید.

منبع:  motherandbaby

نظرات کاربران
کاربر گرامی شما اولین فردی باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید