بهترین رنگ برای سیسمونی نوزاد و اتاق کودک
1 آذر 1397 0 2691

بهترین رنگ برای سیسمونی نوزاد و اتاق کودک

یکی از شیرین ترین دغدغه ها در دوران بارداری، انتخاب رنگ اتاق و سیسمونی نوزاد است. انتخاب رنگ برای نوزادان پسر و نوزادان دختر معمولا متفاوت است ولی رنگ هایی وجود دارند که هم برای پسران و هم دختران قابل استفاده است و حتی قبل از تعیین جنسیت نوزاد می توانید رنگ اتاق و سیسمونی را انتخاب کنید. برای آگاهی از این رنگ ها با کودک تک همراه شوید...

بهترین رنگ برای اتاق نوزاد


در انتخاب رنگ اتاق نوزاد دچار تردید هستید؟ یک رنگ قرمز پررنگ را بدون آگاهی انتخاب نکنید. اگر درباره رنگ های خنتی دچار تردید هستید می توانید آنها را با رنگ های مکمل برای ایجاد سایه استفاده کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه این مطلب، "مقاله روانشناسی رنگ ها و تاثیر رنگ اتاق بر کودکان " را مطالعه نمایید.

رنگ سبز

رنگ های صورتی و آبی را فراموش کنید. رنگ سبز غیرمنتظره تر است. این رنگ خاص، بسیار شاد و شبیه بهار است. با رنگ سبز می توانید طبیعت را به خانه ببرید.

رنگ سبز هم برای نوزادان دختر و هم نوزادان پسر قابل استفاده است.

رنگ صورتی

خیلی از افراد عاشق رنگ صورتی هستند اما انتخاب رنگ صورتی کمی پیچیده است. رنگ صورتی نباید بیش از حد پررنگ باشد و نباید آنقدر کمرنگ باشد که به رنگ سفید متمایل شود. این رنگ بسیار آرامشبخش و ملیح است و بخصوص برای رنگ پس زمینه ایده ال است. رنگ صورتی ایده ال اتاق نوزادان دختر است.

رنگ آبی

این رنگ شاد برای اتاق کودک بسیار جذاب است . این رنگ با تغییر نور محیط، تغییر میکند. این رنگ در طول روز روشن و براق است و در شب اتاق را دنج می کند.رنگ آبی معمولا برای نوزادان پسر انتخاب می شود ولی محدودیتی در انتخاب این رنگ برای نوزادان دختر ندارید.

بنفش یاسی

این رنگ ترکیبی از بنفش و خاکستری است و به اندازه ی کافی روشن هست که به سایر رنگ های لوازم سیسمونی بتواند ست شود. این رنگ برای سیسمونی نوزاد دختر عالی است.

زرد روشن

زرد یک گزینه ی بسیار عالی است . انتخاب رنگ زرد نیز اهمیت دارد،این رنگ نباید نه خیلی روشن و نه کرمی رنگ باشد. این رنگ هم برای نوازادان پسر و هم  نوزادان دختر قابل استفاده است.

ترکیب های رنگی برای اتاق و سیسمونی


پس از انتخاب رنگ برای سایه و پس زمینه اتاق، باید به ترکیب رنگی استفاده شده در سیسمونی توجه نمایید. در ادامه چندین ترکیب رنگی برای سیسمونی نوزاد ارائه شده است که می توانید از آنها الهام بگیرید. 

وسایل ضروری سیسمونی نوزاد را بشناسید

 

ترکیب دو رنگ فیروزه ای و سبز زمردی

دو رنگ آبی و سبز در چرخه رنگ در کنار یکدیگر هستند و مانند رنگ های طبیعت  آرامش بخش هستند. برای طراحی یک اتاق مدرن نوزاد؛ از آبی و سبز پررنگ تری برای سیسمونی نسبت به نمونه های سنتی استفاده کنید. دو رنگ آبی دریایی و سبز زمردی، دو رنگ پویا و مکمل هستند.

رنگ سبز زمردی

 ترکیب رنگ لاجوردی و یاسی

از آنجا که رنگ لاجوردی، رنگ تیره و مصنوعی ای بشمار می رود؛ برای زمانهایی مناسب است که اتاق نوزاد با بزرگسالان یکی است. برای مثال زمان هایی که سیسمونی نوزاد در اتاق نشیمن است و یا تخت و ست نوزاد کنار تخت شما می باشد. استفاده بیش از حد از رنگ های تیره باعث دلگیر شدن اتاق نوزاد می شود. برای اینکه محیط برای اتاق نوزاد نیز مناسب باشد؛ از ترکیب رنگی با یاسی و فیروزه ای پر رنگ استفاده کنید.

ترکیب رنگ لاجوردی و آبی

ترکیب رنگی سبز  نعنایی (سبز روشن) و خردلی

سبز نعنایی باعث تداعی طراوت نعناع در اتاق نوزاد می شود. بخصوص زمانی که با خردلی گرم و سایه زرد  همراه می شود. یک تم بژ برای رنگ اتاق نوزاد دختر و یک رنگ خاکستری برای اتاق نوزاد پسر به این ترکیب رنگ اضافه نمایید.

ترکیب رنگی صورتی مات و خاکستری

از یک رنگ خاکستری صورتی (به آن Blush می گویند) برای اتاق آرام و کلاسیک نوزاد دختر استفاده کنید. برای شیرین تر کردن این تم رنگی از رنگ های متالیک  براق مانند نقره ای؛ طلایی و رزگلد استفاده کنید.

ترکیب رنگی لیمویی و خاکی

درخشش نور، لیموناد؛ چهره های خندان، خیلی از چیز های شاد کننده زرد هستند و می توانند وسایل سیسمونی و اتاق نوزاد را شاد کنند.  برای عمق بخشیدن به اتاق از هر دو رنگ زرد کم رنگ و زرد براق استفاده کنید. رنگ زرد را با رنگ های خاکستری مایل به قهوه ای، خاکی و یا قهوه ای بالانس کنید.

ترکیب رنگ زرد لیمویی برای سیسمونی

منابع:

parents.com

babycenter.com

 

بیشتر بدانید


راز رنگ ها : آنچه که از تاثیر رنگ بر کودک خود نمی دانید

آغوشی نوزاد وسیله ای عالی برای مادران پر مشغله

راهنمای جامع خرید کالسکه

گریه کودک خود در صندلی ماشین را مهار کنید!

نظرات کاربران
کاربر گرامی شما اولین فردی باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید